Adwokat Ewa Joanna Nowacka Kancelaria AdwokackaADWOKAT OD ROZWODÓW - LUBLIN, Chełm, Zamość, Hrubieszów, Biała Podlaska


Kancelaria Adwokacka w Lublinie zapewnia profesjonalną pomoc prawną w sprawach rodzinnych.
Pomoc obejmuje sporządzanie pism procesowych, prowadzenie negocjacji, reprezentowanie Państwa interesów przed Sądem.
Skuteczny adwokat od spraw rozwodowych Lublin, pozwoli uniknąć niepotrzebnego stresu związanego z długoletnim postępowanie rozwodowym.
Dobry adwokat od rozwodów Lublin będzie reprezentował Państwa interesy również poza salą sądową.
Skutecznie przeprowadzone postępowanie rozwodowe zapewni ochronę Państwa interesów na długie lata.
Dlatego też do spraw o rozwód należy podejść z najwyższą starannością. Profesjonalna pomoc prawa w postępowaniu rozwodowym, obejmuje również wsparcie psychologiczne, tak potrzebne w często nieoczekiwanych dla nas sytuacjach.
Kancelaria Adwokacka adwokat Ewa Nowacka ma swoją siedzibę w Lublinie, jednakże reprezentuje Państwa interesy również na terenie takich miast jak: Zamość, Chełm, Puławy, Radzyń Podlaski, Włodawa, Hrubieszów

rozwód adwokat Lublin

Alimenty przy rozwodzie, czy żądać ustalenia winy?

Często chcemy koniecznie postawić na swoim i ustalić wyłączną winę za rozkład pożycia małżeńskiego drugiego małżonka.

Jeżeli zgłosimy swoje żądanie w sprawie o rozwód, Sąd przeprowadzi postępowanie dowodowe w zakresie ustalenia winnego za rozkład pożycia. Przypomnieć należy, iż Sąd orzeka rozwód bez orzekania o winie tylko na zgodny wniosek stron, jeżeli więc takiej zgody nie ma postępowanie potrwa znaczenie dłużej aniżeli zgodne stanowiska stron. Jakie przełożenie ma to na roszczenie alimentacyjne, a właściwie wygaśnięcie obowiązku? Takie, że przy orzeczenia rozwodu z winy obydwu stron, obowiązek alimentacyjny nie wygaśnie po upływie 5 lat od orzeczenia rozwodu. Natomiast przy orzeczenie rozwodu bez orzekania o winie co do zasady wygaśnie. W Polskim systemie prawnym nie ma stopniowalności winy, musimy mieć tzw. nieskazitelny charakter aby Sąd ustalił wyłączną winę naszego przeciwnika procesowego. Dlatego też, 80 % przypadków w których dochodzimy winy, kończy się orzeczeniem rozwodu z winy obydwu stron, co sprawi że do końca naszych dni drugi małżonek będzie mógł wystąpić z powództwem alimentacyjnym wskazując iż popadł w niedostatek, wobec czego jego powództwo zasługuje na uwzględnienie. Mało kto o tym pamięta i ambicjonalnie podchodzi do sprawy, żądać ustalenia wyłącznej winy za rozkład pożycia. Dlatego mierzmy siły na zamiary.