Adwokat Ewa Joanna Nowacka Kancelaria AdwokackaADWOKAT OD ROZWODÓW - LUBLIN, Chełm, Zamość, Hrubieszów, Biała Podlaska


Kancelaria Adwokacka w Lublinie zapewnia profesjonalną pomoc prawną w sprawach rodzinnych.
Pomoc obejmuje sporządzanie pism procesowych, prowadzenie negocjacji, reprezentowanie Państwa interesów przed Sądem.
Skuteczny adwokat od spraw rozwodowych Lublin, pozwoli uniknąć niepotrzebnego stresu związanego z długoletnim postępowanie rozwodowym.
Dobry adwokat od rozwodów Lublin będzie reprezentował Państwa interesy również poza salą sądową.
Skutecznie przeprowadzone postępowanie rozwodowe zapewni ochronę Państwa interesów na długie lata.
Dlatego też do spraw o rozwód należy podejść z najwyższą starannością. Profesjonalna pomoc prawa w postępowaniu rozwodowym, obejmuje również wsparcie psychologiczne, tak potrzebne w często nieoczekiwanych dla nas sytuacjach.
Kancelaria Adwokacka adwokat Ewa Nowacka ma swoją siedzibę w Lublinie, jednakże reprezentuje Państwa interesy również na terenie takich miast jak: Zamość, Chełm, Puławy, Radzyń Podlaski, Włodawa, Hrubieszów

rozwód adwokat Lublin

Wyłączna wina za rozkład pożycia, skutki

Jakie skutki niesie za sobą orzeczenie wyłącznej winy z jednego małżonków? Oczywiście materialne.

Jeżeli np. Pan zarabia 4 tysiące złotych, Pani 10 tysięcy złotych. Pani była tą stroną złą i niedobrą, Sąd orzeka rozwód z wyłącznej winy Pani. W takiej sytuacji w wielkim uproszczeniu Pan będzie mógł żądać alimentów w wysokości 3 tysięcy złotych.10 + 4 =14 następnie dzielimy na dwa i odejmujemy 4 tysiące Pana zarobków. Jest to tak zwane wyrównanie zarobków. Oczywiście na powyższą sytuację mogłoby by wpływać wiele innych istotnych czynników takich jak, koszty wychowania dzieci, zobowiązania, wydatki np. związane z leczeniem. Jednakże zasada pozostaje zasadą, więc drogi czytelniku, ustalenie wyłącznej winy za rozkład pożycia, nie przyniesie pozytywnych konsekwencji. Podkreślić należy, iż nawet jeżeli jeden z małżonków zarzeka się iż w przyszłości nie będzie dochodził alimentów a otrzyma orzeczenie wyłącznej winy w wyroku rozwodowym, nie oznacza to iż w przyszłości nie będzie mógł wystąpić z takich powództwem. Orzeczenie rozwodu w zakresie alimentów na małżonka, alimentów na dzieci, kwestii związanych z władzą rodzicielską, kontaktami z dziećmi, można zmieniać także po uprawomocnieniu się orzeczenia. Jedynie kwestia sławetnej już winy pozostaje niewzruszalna i niezamienna, dlatego też tak ważna.

rozwód adwokat Lublin

Rozwód bez orzekania o winie - jak wygląda? Jakie są skutki?

Sąd orzeka rozwód bez orzekania o winie, tylko i wyłącznie na zgodny wniosek stron. Jeżeli powód/ka, albo pozwany/a będą chcieli udowadniać winę za rozkład pożycia małżeńskiego i zgłoszą odpowiednie żądanie,

Sąd przeprowadzi postępowanie dowodowe w zakresie winy. W takie sytuacji w zależności od liczny zgłaszanych świadków, postępowanie nie potrwa krócej niż rok.Jeżeli nie mamy małoletnich dzieci, a nie chcemy udowadniać winy, Sąd może ograniczyć postępowanie dowodowe do przesłuchania stron. W takim przypadku, rozpoznanie sprawy zakończy się na pierwszym terminie. Swoje stanowisko procesowe, można zmienić. Sąd jest związany naszym żądaniem, jeżeli strony zgodnie wnoszą o orzeczenie rozwodu bez orzekania o winie, Sąd nie będzie dochodził, która ze stron ponosi winę za rozkład pożycia. Podstawowym skutkiem orzeczenia rozwodu bez orzekania o winie, są kwestie związane z roszczeniami alimentacyjnymi. Obowiązek alimentacyjny wygasa z upływem pięciu lat liczonych od dnia uprawomocnienia się wyroku rozwodowego, z ważnych przyczyn powyższy okres może zostać przedłużony. Różne jest również kryterium na podstawie którego, Sąd będzie ustalał czy roszczenie alimentacyjne zasługuje na uwzględnienie. Jest ono tożsame ze skutkami orzeczenia rozwodu z winy obu stron, bowiem należy udowodnić pozostawanie w niedostatku. Inaczej jak przy orzeczeniu rozwodu z wyłącznej winy (zasada wyrównania dochodów). Na koniec wskazać należy, iż jeżeli strony chcą rozwieść się bez tzw. wywlekanie nieprzyjemnych kwestii, może warto pomyśleć o podziale majątku wspólnego w sprawie o rozwód. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zaoszczędzimy czas i pieniądze. Oczywiście wiadomym jest, że nie zawsze jest taka możliwość, w tedy zapraszam do kontaktu, celem udzielenia pomocy w ustaleniu winy drugiego małżonka.