Adwokat Ewa Joanna Nowacka Kancelaria AdwokackaKARNISTA - OBROŃCA - LUBLIN, CHEŁM, ZAMOŚĆ, HRUBIESZÓW, WŁODAWA, PUŁAWY, LUBARTÓW, RADZYŃ PODLASKI


Kancelaria Adwokacka w Lublinie zapewnia profesjonalną pomoc prawną w postępowaniu wykonawczym, sprawach o odroczenie wykonania kary, warunkowe przedterminowe zwolnienie.

Adwokat od spraw karnych w Lublinie przedstawi Państwu, jakie możliwosći niosą za sobą przepisy wykonawcze w zakresie wykonywania kary ograniczenia wolności.

Prowadzę obronę w sprawach karnych, również na terenie takich miast jak Zamość, Chełm, Puławy, Radzyń Podlaski, Włodawa, Hrubieszów.

Adwokat Lublin

Zamiana kary ograniczenia wolności – praca społecznie użyteczna na potrącenie z wynagrodzenia za pracę.

Kodeks karny wykonawczy daje możliwość zamiany kary ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu pracy społecznie użytecznej na kare ograniczenia wolności polegającej na potrąceniu procentowej kwoty z wynagrodzenia za pracę.

Można wnosić również o zamianę potrącenia z wynagrodzenia na pracę społecznie użyteczną. Sąd po wpłynięciu wniosku zbada, czy w sytuacji przychylenia się do naszego wniosku, kara rzeczywiście zostanie wykonana. Dlatego w pewnych sytuacjach Sąd może nie przychylić się do naszej prośby. Jeżeli wykonujemy pracę poza granicami kraju, dodatkowo siedziba pracodawcy nie znajduję się na terenie Polski, Sąd uznać może iż wykonanie kary z punktu widzenia kwestii praktycznych będzie a wykonalne. Tak samo Sąd może podejść do sytuacji w której skazany nie posiada stałego zatrudnienia. Składając wniosek inicjujący postępowania możemy wnosić o przeprowadzenie wywiadu kuratorskiego. Niewątpliwie pozytywne wnioski płynące z opinii, mogą okazać się pomocne przed obliczem Sądu. Możemy posiłkować się również zeznaniami świadków, oraz dokumentami, które poświadczą formułowane przez nas tezy. Na odmowę uwzględniania wniosku skazanego przysługuje zażalenie.Adwokat Lublin