Adwokat Ewa Joanna Nowacka Kancelaria AdwokackaADWOKAT OD SPRAW SPADKOWYCH - LUBLIN
ADWOKAT: LUBLIN, CHEŁM, ZAMOŚĆ, HRUBIESZÓW, WŁODAWA, RADZYŃ PODLASKI

 • W jaki sposób przeprowadzić postępowanie spadkowe?
 • Jaka jest kolejność dziedziczenia ustawowego?
 • Jak unieważnić testament?
 • W jaki sposób dokonać działu spadku?
 • Co zrobić gdy spadkobierca zgłasza się z roszczeniem o zachowek?
 • Jak przeprowadzić postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku?
 • Jak uniknąć długów spadkowych?
 • Jak skutecznie dochodzić zachowku?
 • Jak zaliczyć darowizny na poczet schedy spadkowej?
 • Ile kosztuje postępowanie o dział spadku?
 • Ile czasu potrwa postępowanie spadkowe?
 • Czy Sąd obciąży mnie kosztem opinii biegłych?


Spawy z zakresu działu spadku, roszczeń o zachowek, nieważności testamentu często wiążą się ze sporem rodzinnym. Dlatego pomoc adwokacka obejmuje również prowadzenie negocjacji, oraz przygotowanie przed sądowych pism procesowych, takich jak wezwania do zapłaty związane z zachowkiem, propozycja ugodowego dokonania działu spadku, czy dokonania poświadczenia dziedziczenia przed notariuszem. Kancelaria Adwokacka, mająca swoją siedzibę w Lubinie, pomoże Państwu przejść przez często czasochłonne postępowanie spadkowe.

Skuteczny adwokat od spraw spadkowych Lublin, pozwoli uniknąć niepotrzebnych konfliktów rodzinnych. Odpowiem na powyższe pytania. Zapewniam profesjonalną pomoc prawną. Współpracuję ze specjalistami z zakresu psychologii oraz psychiatrii, stale pogłębiam swoją wiedzę, dzięki czemu będę reprezentowała Państwa interesy na najwyższym poziomie. Prowadzę skuteczną obsługę prawną na terenie Zamościa, Chełma, Puław, Radzynia Podlaskiego, Włodawy oraz Hrubieszowa.Adwokat Lublin

Czy można żądać ustalenia bezskuteczności wydziedziczenia ?
Co zrobić w sytuacji gdy zostaliśmy w testamencie wydziedziczeni?
Jakie skutki niesie za sobą wydziedziczenie?

Zacznijmy od tego, iż wydziedziczyć spadkobiercę można jedynie w formie aktu notarialnego. Podstawowym skutkiem wydziedziczenia jest pozbawienia spadkobiercy uprawnienia do zachowku.

Czytaj więcej

Adwokat Lublin

Nic nie otrzymałam po moich rodzicach - roszczenie o zachowek

Osobą najbliższym - zstępnym, małżonkowi oraz rodzicom spadkodawcy (zamarłego), należy się oznaczona część udziału spadkowego, który by przypadł przy dziedziczeniu ustawowym.

Czytaj więcej

Adwokat Lublin

Nieważność testamentu, sporządzenie testamentu w stanie wyłączającym świadome albo swobodne powzięcie decyzji i wyrażenie woli.

Często dochodzi do sytuacji w których osoby najbliższe (spadkobiercy ustawowi), w sprawie o stwierdzenie nabycia spadku po zmarłym podnoszą nieważność testamentu

Czytaj dalej

Adwokat Lublin

Odpowiedzialność spadkobiercy za długi spadkowe. .

Wraz z wydaniem postanowienia o stwierdzeniu nabyciu spadku, albo sporządzeniem aktu poświadczenia dziedziczenia przez notariusza, wierzyciel może dochodzić zaspokojenia roszczenia od spadkobiercy (testamentowego bądź ustawowego).

Czytaj dalej

Adwokat Lublin

Separacja, wystąpienie z pozwem o rozwód z winy drugiej strony, a dziedziczenie po małżonku.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, jeżeli Sąd Okręgowy orzekł separacje pomiędzy małżonkami, w sytuacji śmierci jednego z nich nie dochodzi do dziedziczenia ustawowego.

Czytaj więcej

Adwokat Lublin

Mój brat otrzymał znaczną darowiznę od rodziców, zaliczenie darowizn na poczet schedy spadkowej.

Bardzo często dochodzi do sytuacji, gdy rodzice za życia dokonują darowizn na rzecz swoich dzieci.

Czytaj więcejAdwokat Lublin

Jak wygląda kwestia podatków przy zachowku, podatek przy spełnieniu roszczenia o zachowek na zasadzie świadczenia w miejsce wykonania.

Jeżeli strona uprawniona do zachowku (spadkobierca ustawowy) doszła do porozumienia z spadkobiercą testamentowym (najczęściej będziemy mieli do czynienia z taką sytuacją),

Czytaj więcejAdwokat Lublin

Śmierć jednego z rodziców podczas sprawy o podział majątku wspólnego.

Po orzeczeniu rozwodu, małżonkowie nie mogąc dojść do porozumienia w kwestii rozliczeń finansowych, często inicjują sprawę o podział majątku wspólnego.

Czytaj więcej