Adwokat Ewa Joanna Nowacka Kancelaria AdwokackaADWOKAT OD ROZWODÓW - LUBLIN, Chełm, Zamość, Hrubieszów, Biała Podlaska


Pomoc prawna w sprawach rozwodowych rozpoczyna się od wyjaśnienia skutków zgłaszanych żądań. Podczas trwającej sprawy rozwodowej, możemy zmieniać stanowisko do zamknięcia porzewodu sądowego. Jednak niektóre wnioski nie pozostają w oderwaniu od stanowiska strony przeciwnej.
Dlatego też świadczona pomoc, obejmuje również postępowanie mediacyjne, negocjacje, które bardzo często odgrywają kluczową rolę w toczącym się postępowaniu. Adwokat rozwodowy świadczy pomoc prawną na terenie Sądu Okręgowego w Lublinie, jak i Sądu Okręgowego w Zamościu.

rozwód adwokat Lublin

Alimenty przy rozwodzie, czy żądać ustalenia winy?

Często chcemy koniecznie postawić na swoim i ustalić wyłączną winę za rozkład pożycia małżeńskiego drugiego małżonka.

Jeżeli zgłosimy swoje żądanie w sprawie o rozwód, Sąd przeprowadzi postępowanie dowodowe w zakresie ustalenia winnego za rozkład pożycia. Przypomnieć należy, iż Sąd orzeka rozwód bez orzekania o winie tylko na zgodny wniosek stron, jeżeli więc takiej zgody nie ma postępowanie potrwa znaczenie dłużej aniżeli zgodne stanowiska stron. Jakie przełożenie ma to na roszczenie alimentacyjne, a właściwie wygaśnięcie obowiązku? Takie, że przy orzeczenia rozwodu z winy obydwu stron, obowiązek alimentacyjny nie wygaśnie po upływie 5 lat od orzeczenia rozwodu. Natomiast przy orzeczenie rozwodu bez orzekania o winie co do zasady wygaśnie. W Polskim systemie prawnym nie ma stopniowalności winy, musimy mieć tzw. nieskazitelny charakter aby Sąd ustalił wyłączną winę naszego przeciwnika procesowego. Dlatego też, 80 % przypadków w których dochodzimy winy, kończy się orzeczeniem rozwodu z winy obydwu stron, co sprawi że do końca naszych dni drugi małżonek będzie mógł wystąpić z powództwem alimentacyjnym wskazując iż popadł w niedostatek, wobec czego jego powództwo zasługuje na uwzględnienie. Mało kto o tym pamięta i ambicjonalnie podchodzi do sprawy, żądać ustalenia wyłącznej winy za rozkład pożycia. Dlatego mierzmy siły na zamiary.

Zobacz także::


Jaki jest czas oczekiwania na rozwód w Lublinie?

Jakie są koszty postępowania rozwodowego?

Otrzymałam/em pozew o rozwód, co dalej?

Ustanowienie rozdzielności majątkowej

Wyłączna wina za rozkład pożycia, skutki

Rozwód bez orzekania o winie - jak wygląda? Jakie są skutki?

Korzystanie ze wspólnego mieszkania małżonków po rozwodzie.

W jaki sposób ustalić kontakty ojca z dzieckiem? Czy pozostawić nieograniczone kontakty?

Udzielenie zabezpieczenia alimentów w sprawie o rozwód, od kiedy Sąd udzieli zabezpieczenia

Kiedy można żądać obniżenia bądź uchylenia obowiązku alimentacyjnego?

Zmiana wyroku rozwodowego po uprawomocnieniu się

Opieka naprzemienna po planowanych zmianach w 2019 roku.

Rozwody Adwokat Lublin

Zmiana zabezpieczenia w rozwodzie

Negatywne przesłanki- nie chcę rozwodu

Adwokat Lublin